Ana Kısım

Main

TEOG sonuçları e-okul'da yayımlandı! TEOG tavan ve taban puanları kaç?

TEOG sonuçları e-okul'da yayımlandı! TEOG tavan ve taban puanları kaç?

TEOG sonuçları bugün saat 10.00'da açıklandı, e-okul girişi yoğun ilgi görüyor. 2017 TEOG sonuçlarının ardından öğrenciler, TEOG puanı hesaplama ile yerleştirmeye esas puanı sorgulama bilgilerine hesaplamaya çalışıyor.

TEOG sonuçları açıklandı ve TEOG sonuçları açıklamasının ardından e-okul vbs sistemi yoğunluk yaşıyor. Öğrenciler TEOG puanını öğrenmeye çalışıyor. Türkiye'de 2 milyonu aşkın öğrenci için liseyi hangi okulda okuyacaklarının belirleyicisi olacak. MEB'in dün Twitter hesabından 2017 TEOG sonuçlarının bugün saat 10'da ilan edileceğini belirtti. Sonuçlarının açıklanması gecikmedi ki aşağıdaki bağlantıdan MEB e-okul, internet sitesine erişebilir TEOG sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Ancak e-okul'da yoğunluk nedeniyle sorun yaşanabiliyor. Öğrenciler ve velililer eokul'a girmekte sıkıntı yaşayabiliyorlar.

E-OKUL GİRİŞİ İLE TEOG SONUÇLARI

TEOG sonuçları açıklandığı ilk anda e-okul'a çok sayıda kişinin girmeye çalışması nedeniyle e-okul sitesine erişim problemleri yaşandı. Kullanıcılar 503 sunucu hatası ile karşılaştılar. Bilindiği 2017'nin bu son merkezi sınav sonuçları öğrencilerin nihai puanını belirleyecek ve bu puan liseye yani orta öğretime geçişte kullanılacak. Öğrenciler liselere TEOG sonuçlarından aldıkları yerleştirmeye esas puan değeri ile başvuracaklar.

 

Ağırlıklandırılmış Ortak Sınav Puanı Hesaplaması

Ortak sınavlar kapsamında, sınavı gerçekleştirilen derslerden alınan puanlar kendi ağırlık katsayıları ile çarpılacaktır. Çarpımların toplamından elde edilen değerin derslerin ağırlık katsayılarının toplamına bölünmesi suretiyle ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı hesaplanacaktır. Puanlama 700 tam puan üzerinden yapılacaktır.

 

TEOG SINAVLARINA İTİRAZ

Sorulara cevap anahtarlarına ve sonuçlara yapılacak itirazlar, soruların, cevap anahtarlarının Bakanlıkça yayımlanmasından itibaren en geç 5 (beş) gün içinde ÖDSGM resmî internet sayfasında yayımlanan sınav itiraz bölümünden elektronik olarak yapılabilecektir. Elektronik ortamda yapılan itirazların incelenebilmesi için T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankası şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilât Programı” aracılığıyla 20 TL (KDV dâhil) yatırılması gerekmektedir.

2019 - Sitemizde Şu Anda Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı : 23